Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
onlinekids.pl

Wakacje rodzinne na Istrii - alternatywa dla Bałtyku


Liczba poleceń: 23  
Imię:   
Możesz dodać komentarz:


 

Jeżeli chcemy spędzić z dziećmi aktywny urlop w lecie jest miejsce idealnie do tego przeznaczone - Istria, półwysep w Chorwacji.

Ośrodki są odpowiednio przygotowane dla osób chcących biegać, jeździć rowerem, pływać, surfingować, nurkować, spacerować z psem, grać w tenisa czy siatkę - a to wszystko w przepięknym krajobrazie istryjskich skalnych wybrzeży. Poza wspomnianymi sportami nie brakuje również atrakcji do zwiedzania. Dodatkowym atutem są przystępne ceny, szczególnie ważne dla osób z większą ilością dzieci czy psim pupilem. Dojazd własnym autem zajmie jedną noc.

Proponujemy miejscowość Medulin oraz ośrodek Kazela umiejscowiony przy samym morzu i posiadający baseny, plac zabaw oraz kącik animacyjny. Warto wspomnieć, iż ośrodek ma konkurencyjne ceny poza sezonem - można rezerwować bungalow lub apartament przez portale takie jak www.booking.com ze względu na promocje lub próbować negocjować cenę bezpośrednio z ośrodkiem. Jest to dobra baza wypadowa dla poniższych atrakcji regionu.

urodziny dla dzieci wrocław

Co można zwiedzić na Istrii:

Jaskinia Postojna w Słowenii (http://www.postojnska-jama.eu) jest dobrym punktem do zwiedzania w czasie przejazdu na Istrię. Jaskinia przygotowała dla turystów z Polski elektroniczne przewodniki w naszym języku. W drodze powrotnej można zajechać do Muzeum Militarnego w tej samej miejscowości – pokierują nas drogowskazy. Płatność w jaskini możliwa również w euro.

urodziny dla dzieci wrocław urodziny dla dzieci wrocław

Medulin – stary młyn, fontanna, wyspa z ruinami rzymskimi Vizula, promenada – warto wypożyczyć na miejscu rowery do tej trasy i zahaczyć o lodziarnię „Fontana” (jest też restauracja o tej samej nazwie – ale bez lodów). W Medulinie są bankomaty, markety oraz biura podróży otwarte do ok. 15:00. Chętnym do zwiedzania Wenecji proponujemy od razu po przyjeździe zapytać tam o dni, w które kursują promy z Puli lub Porecia do Wenecji (z przewodnikiem).

urodziny dla dzieci wrocław urodziny dla dzieci wrocław urodziny dla dzieci wrocław

Pula – jest wiele do zwiedzania – polecamy akwarium w austro-węgierskim forcie Verudela (http://www.aquarium.hr/en/) oraz amfiteatr, gdzie są również elektroniczne przewodniki po polsku (http://www.pulainfo.hr/en/kamo-ici/monuments/33/amphitheater/240/).

urodziny dla dzieci wrocław urodziny dla dzieci wrocław  urodziny dla dzieci wrocław

Park Narodowy Brjunii, Fazana – zespół wysp – czas wycieczki ok. 4h, niestety - duże kolejki, wiec warto podjechać z rana. Wielu turystów rezerwuje bilety przed przybyciem do Fazany. W cenie prom na największą wyspę, przewodnik po angielsku, niemiecku lub włosku oraz przejazd kolejką po wyspie. Na miejscu można wypożyczyć w czasie wolnym rowery i samodzielnie zwiedzić wyspę m.in. rzymskie ruiny (http://www.brijuni.hr/).

urodziny dla dzieci wrocław urodziny dla dzieci wrocław najlepsze urodziny dla dzieci wrocław

Park dinozaurów, Funtana – w sezonie bilet wstępu obejmuje dwa przedstawienia – cyrk i sztuczki magiczne. Atrakcją dla dzieci są wszystkie dinozaury, które się ruszają po naciśnięciu guzika. Można też wjechać "lekko trzęsącym się dźwigiem" ponad drzewa, skąd rozciąga się piękny krajobraz (http://dinopark.hr/pocetna/). Po drodze można wejść na wieże widokowe na Limski fjord oraz spróbować jagnięciny z przydrożnych grillów.

cudowne urodziny dla dzieci wrocław udane urodziny dla dzieci wrocław

Trasa z zamkami czyli środkowa Istria – ulotki z trasą dostępne są w każdym z biur podróży oraz w agencji informacji turystycznej obok poczty w Medulinie. Polecamy w szczególności zamki w miejscowości Pazin (gdzie można zwiedzić zamek, wiele sal i eksponatów – m.in. narzędzia tortur, miecze – coś dla prawdziwych rycerzy) (http://www.muzej-pazin.hr/Kastel.aspx) oraz Labin, gdzie można m.in. wejść na wieżę widokową / dzwonnicę oraz przespacerować się po typowych wąskich uliczkach.

polecane miejsca na urodziny dla dzieci wrocław jak spedzac czas z dziecmi wroclaw

Wenecja – prom z przewodnikiem z Puli lub Porecia. Dla chcących pojechać własnym autem - lepszą bazą wypadową jest miejscowość Umag.

czas wolny z dziecmi we wroclawiu czas wolny z dziecmi wroclaw

W ośrodku od samego rana turyści biegają, jeżdżą na rowerach czy spacerują. Są również dostępne różnorodne atrakcje wodne jak surfing, nurkowanie, kajaki itd. Ośrodek posiada też boisko do tenisa, wypożyczalnię rowerów. Przy recepcji można korzystać bezpłatnie z Internetu. Jest to również doskonałe miejsce dla rodzin z pupilem, ponieważ można zabrać do ośrodka psa – są dla nich nawet wydzielone plaże.

 urodziny dla dzieci wrocław

Co jest potrzebne do spędzenia urlopu na Istrii innego niż nad Bałtykiem:

1. GPS z wczytaną trasą przez Międzygórze, dla chętnych również z Postojną. Jeśli nie posiadamy takiego urządzenia, warto je pożyczyć na te dwa tygodnie od znajomych, ponieważ doprowadzi nas bez problemu do wszystkich wymienionych powyżej atrakcji Istrii.

2. Winiety:

Winieta w Czechach

Winieta w Austrii

Winieta w Słowenii

Winiety najlepiej kupować na pierwszych w danym kraju stacjach benzynowych – w Polsce są także do kupienia, ale w nieco innych cenach...

W Chorwacji płatności za przejazdy dokonujemy gotówką lub kartą na bramkach (wszędzie akceptują euro)

3. Euro

4. Ważne paszporty

Pamiętajmy o choćby drobnych pamiątkach dla dzieci :)